Jesteś na etapie wybierania swojej ścieżki zawodowej i zastanawiasz się nad pracą pośrednika nieruchomości? Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poznać wady i zalety tego zawodu, gdyż w każdej pracy znajdą się plusy i minusy. W poniższym wpisie znajdziesz kilka mocnych i słabych stron wykonywania obowiązków służbowych jako pośrednik nieruchomości.

Zalety pracy pośrednika nieruchomości

Zacznijmy jednak od mocnych stron. Przede wszystkim w tym zawodzie masz stały kontakt z nowo poznanymi ludźmi, co powoduje, że poznajesz ich historie, a także nawiązujesz z nimi więzi. Na Twojej drodze staną osoby z różnych grup społecznych m.in. artyści, malarze, emeryci, biznesmeni czy też studenci, którzy będą szukać miejsca dla siebie. Spotykanie się z nowymi ludźmi wiąże się również z tym, że z pewnością nie będziesz narzekać na nudę. Każdy dzień pracy jest inny, a Ty możesz planować swoje obowiązki, jak tylko chcesz. Możesz ustalić harmonogram wykonywania obowiązków w sposób odpowiadający najlepiej Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Ponadto masz nieograniczone możliwości własnego rozwoju. W związku z tym, że nie masz jasno ustalonych wytycznych, możesz śmiało doskonalić swój warsztat i wykonywać obowiązki służbowe zgodnie z własną etyką pracy. Co ważne, możesz zajmować się również sprzedażą lub wynajmem różnego rodzaju nieruchomości i znaleźć to, w czym czujesz się najlepiej.

Wady pracy pośrednika nieruchomości

To, co jest najważniejsze w każdej pracy to zarobki. Bardzo często Twoje wynagrodzenie zależy od wysokości prowizji za sprzedaną nieruchomość. Może to powodować sytuację, w której w jednym miesiącu uzyskasz bardzo wysoki dochód, a w kolejnym nie zarobisz nic. Problemem może być również to, że sam musisz zadbać o swój osobisty rozwój. Nie masz odgórnie narzuconych szkoleń, więc od Ciebie zależy, czy chcesz poszerzać swoją wiedzę oraz zakres umiejętności w danej dziedzinie. Dotyczy to również znajomości przepisów, gdyż te ciągle się zmieniają. W pracy pośrednika nieruchomości ma to ogromne znaczenie, ponieważ pewne rzeczy musisz po prostu wiedzieć.

Oczywiście to próba obiektywnego spojrzenia na pracę pośrednika nieruchomości, gdyż dla wielu osób wada może być zaletą oraz na odwrót. Niemniej, zawód ten warty jest bliższego poznania oraz zrobienia w nim kariery.