Stale rozwijająca się infrastruktura mieszkalna, renowacje starych budynków, a także konkurencyjny rynek pracy z możliwością uzyskania intratnych posad o dużych zarobkach to niewątpliwie powody, dla których Poznań stał się w ostatnich latach jednym z najatrakcyjniejszych miast do zamieszkania w Polsce. Stolica Wielkopolski zachwyca swoimi ogromnymi możliwościami oraz potencjałem, które coraz bardziej zostają dostrzegane przez bardzo dużą ilość osób, decydujących się na poszukiwania lokalu w tej części kraju. Dlatego warto zastanowić się które dzielnice są najatrakcyjniejsze do zamieszkania w Poznaniu i co sprawia, że są tak chętnie wybierane.

Wilda, Jeżyce, a może Strzeszyn? Wybór lokalizacji jest naprawdę spory!

Wilda oraz Jeżyce to uznane “marki” na mapie Poznania. Dzielnice te cieszą się sporą popularnością głównie ze względu na fakt, że znajdują się blisko centrum oraz Starego Miasta. Ogromną zaletą jest również komunikacja, gdyż stamtąd można dostać się w praktycznie każdy zakątek stolicy Wielkopolski bez potrzeby przesiadki, co bywa uciążliwe. Nie bez znaczenia jest również bliskość lotniska czy dworców: PKP oraz autobusowego. Wilda oraz Jeżyce kuszą również czymś jeszcze - nowym budownictwem mieszkalnym, a także bogatą ofertą usługowo-handlową. Dzielnice te są wspaniałym miejscem na inwestycje, co widać zwłaszcza po ilości budowanych bloków oraz innego rodzaju obiektów. Strzeszyn może nie ma do zaoferowania tyle, co wyżej wymienione Wilda oraz Jeżyce, ale jest to najchętniej polecana dzielnica przez mieszkańców Poznania głównie ze względu na przychylność sąsiadów, bezpieczeństwo oraz ładną, zadbaną okolicę.

Najatrakcyjniejsze do zamieszkania dzielnice Poznania – Winogrady i Sołacz

W prezentowanym zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście zabraknąć Winograd oraz Sołacza. Ta pierwsza z wymienionych dzielnic szczycić się może wspaniałą ofertą handlowo-usługową, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz dużą ilością miejsc do aktywnego spędzania czasu. Winogrady najbardziej kojarzą się z Parkiem Cytadelą, gdzie można udać się o każdej porze i odpocząć od codziennych obowiązków. Sołacz z kolei jest dzielnicą niezwykle atrakcyjną pod względem infrastruktury. Piękne wille zachęcają do zamieszkania od pierwszego wejrzenia, a bliskość obiektów służących rekreacji jeszcze bardziej potęgują ten efekt.