Wysoka inflacja i ograniczenia kredytowe wywołane pandemią koronawirusa spowodowały, że wiele osób nie jest w stanie spełnić warunków potrzebnych do uzyskania kredytu hipotecznego. Istnieje jednak kilka sposobów na pozyskanie finansowania na zakup domu lub mieszkania. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Bezpieczny Kredyt 2%

Od 1 lipca 2023 roku będzie można skorzystać z programu Bezpieczny Kredyt 2%. To dopłata rządowa do kredytu hipotecznego. Program Bezpieczny Kredyt 2% zakłada, że przez 10 lat państwo wyrównuje różnicę między średnim oprocentowaniem kredytów o stałej stopie a oprocentowaniem kredytu ze stopą 2%. Taki kredyt można przeznaczyć na zakup mieszkania lub domu (zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym), zakup działki budowlanej i budowę domu oraz dokończenie budowy. Nie ma limitu powierzchni ani ceny za metr kwadratowy nieruchomości.

Mieszkanie bez wkładu własnego

Inną inicjatywą rządkową, która ma pomóc Polakom w zakupie mieszkania lub domu, jest program Mieszkanie bez wkładu własnego, działający od maja 2022 roku. Dzięki zmianom z marca może z niego skorzystać znacznie więcej osób niż w zeszłym roku. Program Mieszkanie bez wkładu własnego polega na sfinansowaniu wkładu własnego przez państwo, za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, w maksymalnej kwocie 100 tys. zł. Maksymalna wysokość dopłaty wynosi 20% wartości nieruchomości.

Co ważne, programy Bezpieczny Kredyt 2% i Mieszkanie bez wkładu własnego można ze sobą łączyć. Pozwala to na uzyskanie kredytu hipotecznego w wysokości do 600 tys. zł bez konieczności zgromadzenia wkładu własnego.

Jeśli chcą Państwo kupić dom lub mieszkanie w Toruniu bądź okolicach, zapraszamy do skorzystania z usług naszego biura nieruchomości. Dzięki współpracy z firmą doradczą znajdziemy dla Państwa najlepszą ofertę kredytu hipotecznego i pomożemy w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności. Zachęcamy do kontaktu.