Kupno lub sprzedaż nieruchomości to poważna decyzja, która wiąże się z pewnym ryzykiem. Nie powinno więc dziwić, że wiele osób chce je ograniczyć do minimum. Można to zrobić, korzystając z pomocy specjalistów. Na jakie sposoby pośrednik pomaga w kupnie lub sprzedaży nieruchomości?

Pomoc pośrednika przy kupnie nieruchomości

Kupno mieszkania z pomocą pośrednika rozpoczyna się od kontaktu klienta z biurem i umówienia się na spotkanie. W jego trakcie określa on swoje wymagania co do nieruchomości. Następnie pośrednik wyszukuje oferty zgodne z oczekiwaniami klienta i przedstawia mu je na kolejnym spotkaniu.

Jeśli któraś z ofert przypadnie klientowi do gustu, pośrednik pomaga w sfinalizowaniu transakcji: udziela wsparcia w negocjacjach ze sprzedającym i dba o niezbędne formalności, takie jak podpisanie umowy przedwstępnej, a następnie przeniesienia własności. Za swoje usługi pośrednik pobiera wynagrodzenie. Zazwyczaj stanowi ono kilka procent wartości przedmiotu transakcji.

Pomoc pośrednika przy sprzedaży nieruchomości

Z usług pośrednika warto skorzystać także przy sprzedaży nieruchomości. Podobnie jak w przypadku kupna współpraca rozpoczyna się od spotkania. Na nim klient przedstawia swoją sytuację, a pośrednik informuje, jak może pomóc, aby przyspieszyć zawarcie transakcji i uzyskać satysfakcjonującą cenę. W zależności od potrzeb klienta pośrednik może:

  • zadbać o home staging, czyli przygotować nieruchomości do sprzedaży,
  • zorganizować profesjonalną sesję zdjęciową,
  • napisać ogłoszenie przyciągające uwagę klientów i zadbać o jego promocję.

Dobre biura nieruchomości współpracują także z rzeczoznawcami majątkowymi, którzy są w stanie rzetelnie ocenić wartość domu lub mieszkania.

Chcesz kupić lub sprzedać nieruchomość w Toruniu bądź okolicach i potrzebujesz pomocy specjalistów? Skontaktuj się z naszym biurem. Mamy wieloletnie doświadczenie w obrocie nieruchomościami. Współpracujemy z licencjonowanymi rzeczoznawcami majątkowymi i doradcami kredytowymi. Pomożemy Ci wynegocjować jak najlepszą cenę za dom lub mieszkanie i zadbamy o niezbędne formalności.