Planujesz zakup domu? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniej lokalizacji nie jest łatwym zadaniem. Chcemy Ci jednak pomóc podjąć jak najlepszą decyzję. Zapoznaj się z poniższym wpisem i przekonaj się, dlaczego okolice Torunia to dobre miejsce na zakup domu.

Cisza, spokój i możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu

Okolice Torunia to bardzo atrakcyjne tereny. Decydując się na zakup domu pod tym miastem, zamieszkasz w cichej i spokojnej okolicy pełnej zieleni. Toruń z niemal każdej strony otoczony jest lasami, które stanowią idealną scenerię dla pieszych i rowerowych wycieczek. Na północ od Torunia znajduje się również kilka jezior: Kamionkowskie, Mlewickie czy Chełmżyńskie. Możesz spędzić nad nimi weekend czy dłuższy urlop, oddając się wodnym aktywnościom.

Bliskość Torunia – historycznego miasta tętniącego życiem

Kupując dom w okolicach Torunia, zapewnisz sobie szybki dojazd do jednego z najstarszych miast w Polsce. Znajdziesz w nim liczne zabytki, w tym Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, z gotyckim ratuszem i Domem Kopernika. Toruń to także jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. W samym jego centrum znajduje się rezerwat przyrody Kępa Bazarowa; nie brakuje w nim także parków i skwerów.

Toruń zapewnia też sporo wrażeń. Każdego roku w mieście odbywa się wiele imprez kulturalnych dla różnych grup odbiorców: festiwale muzyczne, filmowe czy teatralne. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym w Toruniu znajdują się liczne uczelnie wyższe, takie jak Uniwersytet Mikołaja Kopernika czy Wyższa Szkoła Bankowa. Dzięki obecności tysięcy studentów miasto tętni młodzieńczą, pozytywną energią.

Przekonują Cię zalety miasta Kopernika i pierników? Sprawdź nasze domy na sprzedaż w okolicy Torunia. Zapewniamy szeroki wybór nieruchomości we Wrzosach, Łubiance, Lubiczu Górnym i Dolnym i innych pobliskich miejscowościach. Wybierając jedną z nich, zamieszkasz w spokojnej i zielonej okolicy, a jednocześnie zagwarantujesz sobie łatwy dostęp do jednego z najciekawszych miast w Polsce.