Toruń to drugie co do wielkości miasto województwa kujawsko-pomorskiego. Większości osób kojarzy się z zabytkami, Mikołajem Kopernikiem oraz oczywiście piernikami. Czy jednak Toruń to dobre miejsce na szukanie własnego M? W tym wpisie spróbujemy Cię przekonać, że jak najbardziej!

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Toruń to miasto, które udanie łączy tradycję z nowoczesnością. Jeśli chodzi o zabytki, uwagę przyciąga przede wszystkim Zespół Staromiejski z gotyckim ratuszem, katedrą i Domem Kopernika czy neorenesansowym Dworem Artusa. Jednocześnie Toruń jest miastem nowoczesnym, odpowiadającym potrzebom mieszkańców. W ostatnich latach władze zmodernizowały infrastrukturę komunikacyjną, usprawniając dojazd z obrzeży do centrum i odwrotnie, oraz zadbały o infrastrukturę pieszą i rowerową.

Miasto pełne zieleni

Toruń to miasto pełne zieleni. Lasy, parki, skwery i inne terenu zielone stanowią około 30% jego powierzchni, co jest jednym z najwyższych odsetków wśród polskich miast. W samym centrum znajduje się wyspa Kępa Bazarowa, której znaczną część stanowi rezerwat przyrody. Znajduje się na niej platforma widokowa, z której rozpościera się piękna panorama Starego Miasta. Toruń z niemal każdej strony otaczają lasy, takie jak Barbarka, Łysomicki czy Papowski. Poza tym przez większą część roku miasto jest wolne od smogu.

Atrakcyjne ceny mieszkań

Toruń jest stosunkowo tani w porównaniu z największymi polskimi miastami, takimi jak Poznań, Kraków czy Gdańsk, nie mówiąc już o Warszawie. W połączeniu z wymienionymi powyżej zaletami sprawia to, że warto tu zamieszkać. Jeśli chcesz kupić własne M w tym mieście, sprawdź naszą ofertę. Zajmujemy się sprzedażą mieszkań w Toruniu z rynku pierwotnego i wtórnego, w tym położonych w atrakcyjnych lokalizacjach, na przykład na dynamicznie rozwijającym się osiedlu Jar. Skorzystaj z naszych usług i znajdź swoje wymarzone cztery kąty.