Sprzedaż lub kupno mieszkania nie jest prostą transakcją. Wymaga nie tylko załatwienia szeregu formalności, ale przede wszystkim znalezienia kontrahenta. Chcesz sprzedać lub kupić mieszkanie? Dowiedz się, jak uczynić swoją ofertę bardziej konkurencyjną.

Rzetelna prezentacja

Przedstaw atuty swojej nieruchomości, ale w rzetelny sposób. Zadbaj o profesjonalne zdjęcia, bo to właśnie one najbardziej przyciągają uwagę potencjalnego klienta. W opisie oferty wymień wszystkie zalety mieszkania oraz udogodnienia i atrakcje w okolicy: sklepy, szkoły czy tereny zielone. Świetnym pomysłem będzie zaprezentowanie ich na mapce. Nie pisz jednak, że z mieszkania można dostać się do centrum w 5 minut, jeśli to nieprawda. W ten sposób tylko zrazisz potencjalnego kontrahenta.

Rozsądna wycena

Oczywiste jest, że każdy chce sprzedać nieruchomość możliwie jak najdrożej, a kupić jak najtaniej. Prawa rynku są jednak nieubłagane, dlatego mimo emocjonalnego przywiązania do mieszkania warto zachować zdrowy rozsądek. Sprawdź, ile kosztują podobne nieruchomości w okolicy, aby ani zanadto nie zawyżyć, ani nie zaniżyć ceny. Dzięki temu szybciej znajdziesz potencjalnego klienta, a jednocześnie zadbasz o swój interes.

Promocja oferty

Gdy wpiszesz w wyszukiwarkę na przykład frazę „mieszkania na sprzedaż Toruń”, na popularnych portalach ogłoszeniowych znajdziesz setki, o ile nie tysiące ofert. Aby wyróżnić swoją spośród innych, zainwestuj w jej promocję. Skorzystaj ze wszystkich dostępnych kanałów: nie tylko portali nieruchomości, ale także mediów społecznościowych i lokalnej prasy. Zapytaj też rodzinę i znajomych, czy nie znają kogoś, kto szuka mieszkania albo chce je sprzedać.

Współpraca z profesjonalistami

Jeśli sprzedajesz lub kupujesz mieszkanie po raz pierwszy, możesz nie wiedzieć, jak najlepiej przedstawić jego atuty czy rzetelnie je wycenić – to naturalne. Jeśli chcesz zadbać o swoje interesy, skorzystaj z usług specjalistów rynku nieruchomości. Znajdziesz ich w naszym biurze. Zgłoś się do nas, a pomożemy Ci uzyskać najlepszą cenę za Twoją nieruchomość lub znaleźć idealne mieszkanie w atrakcyjnej cenie.